»Myśl ks. Bosko

Kto chce owocnie pracować, musi mieć miłość w sercu i cierpliwość w działaniu.

księga gości

Otworzyli drzwi Chrystusowi

Dodano: 30 stycznia 2008 13:17:38

W roku 2007 Izraelska Telewizja podała, że prawie piętnaście tysięcy izraelskich Żydów uznaje Jezusa
z Nazaretu za swojego Mesjasza. Zachowując własne obyczaje i obrzędy, wierzą w jego Boskość oraz w istnienie Trójcy Świętej. Podstawą ich mocnej wiary jest Stary i Nowy Testament, który
z szacunkiem studiują. Tworzą oni braterski pomost między Judaizmem a Chrześcijaństwem. W ciągu ostatnich czterdziestu lat, na całym świecie, dwieście tysięcy Żydów uwierzyło w Jezusa Chrystusa i Jego Naukę. Nowym i pozytywnym zjawiskiem w Izraelu są Żydzi wielbiący Pana Jezusa. Elisheva Shomron skomponowała i nagrała w języku hebrajskim pieśń, zatytułowaną "Yeshua, ani ohev otcha" czyli "Jezu, kocham Cię", David Loden stworzył mesjański przebój "Hine Yeshua" ("Oto Jezus, Zbawienie Izraela"), Miriam Givoni, śpiewając, wyznaje: "Yeshua ohev gam oti" ("Jezus kocha także mnie"), zaś Ayelet Ronen, w pieśni pod tytułem "Ahavat Yeshua", głosi miłość Jezusa do ludzi.

Sympatyk

« księga gości

Odpowiedzi

ilość odpowiedzi: 0 odpowiedz »

Dodaj odpowiedź - pola oznaczone * są obowiązkoweOratorium im św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.

na górę